Contact details

Our Address:

Młyńska 27, 22-400 Zamość, Poland

Our Mailbox:

info@perspectivasolutions.com

Our Phone:

(+48) 730 709 490

Our company specializes in contract production of the highest quality electronic and photonic devices and the production of custom cable harnesses. We offer the highest production standards in Poland, from prototyping, production outsourcing, to professional machine and electronics assembly services.

 
Electric switchgear and control panel manufacturing - szafa sterownicza i rozdzielnica
// Chesz zlecić kontraktowe lutowanie elektroniki?

Lutowanie elektroniki - montaż przewlekany THT

Jeśli potrzebujesz montażu przewlekanego THT, montażu elektroniki obejmującego lutowanie drobnych elementów elektronicznych na precyzyjnym sprzęcie klasy przemysłowej – zgłoś sie do nas!

Nasza firma świadczy najwyższej jakości usługi w zakresie montażu przewlekanego THT, zarówno w małych jak i średnich partiach produkcji kontraktowej. Mamy doświadczenie w lutowaniu elektroniki dla automatyki przemysłowej. Wykorzystujemy najlepsze materiały dostępne na rynku, aby sprostać wymogom Twojego projektu. Skorzystaj z formularza kontaktowego, aby uzyskać wycenę. Usługa jest szybka i na konkurencyjnym poziomie cenowym.

W formularzu poinformuj nas o wymaganych terminach realizacji Twojego projektu i zapotrzebowaniu!

// Interesuje Cię montaż przewlekany THT?

Jeśli szukasz kontrahenta do lutowania elektroniki?

// Biuro obsługi Perspectiva Solutions

Nasz zespół doświadczonych specjalistów
jest zawsze gotowy do wsparcia Twojego projektu

01

Nasz zespół oferuje oferuje wsparcie techniczne dla naszych partnerów. Poinformuj nas o swoich pomysłach i terminach realizacji. Twój projekt biznesowy rozwinie się razem z nami.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU
01

Dla Partnerów

Dla Partnerów
02

Nasz zespół oferuje oferuje wsparcie techniczne dla naszych klientów. Poinformuj nas o swoich pomysłach i terminach realizacji. Zrealizowany z nami projekt przyniesie Ci nowe perspektywy.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU
02

Dla Klientów

Dla Klientów
03

Wspieramy startupy na każdym etapie realizacji projektu. Poinformuj nas o swoich pomysłach i terminach realizacji. Nasz zespół wesprze Cię w aspektach inżynieryjnych.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU
03

Dla Startupów

Dla Startupów
// Montaż przewlakany THT - Baza wiedzy

Zapoznaj się z popularnymi pytaniami
o lutowaniu i montażu przewlekanym THT

Co to jest montaż przewlekany THT?

Montaż przewlekany THT (Through-Hole Technology) to technika produkcji płytek drukowanych przez zamontowanie odpowiednich komponentów elektronicznych na płytce PCB. Montaż przewlekany jest stosowany od lat 50. XX wieku i wykonuje się go zgodnie ze standardami międzynarodowej normy IPC. Montaż przewlekany THT jest nadal popularny ze względu na swoją uniwersalność oraz możliwość łatwego modyfikowania połączeń przez skręcane lub lutowane elektronicznych elementów.

Jak wykonać montaż przewlekany THT?

Wykonanie montażu przewlekanego wykonuje się ręcznie lub półautomatycznie. Lutowanie seryjne odbywa się na fali lutowniczej, gdzie obłożone komponentami PCB przesuwane są nad powierzchnią ciekłego lutu.  Manualne wykonywanie montażu przewlekanego nie jest skomplikowane ale wymaga jednak wprawy. Należy przygotować elementy, które chcemy umieścić w otworach na płytce PCB. Wkładamy elementy do urządzenia do montażu, a następnie przykładamy lutownicę (ustawienie odpowiedniego zakresu temperatury) do krawędzi elementu i polutować. Po zakończeniu lutowania należy oczyścić pole lutowania, a następnie poddać je działaniu łuku elektrycznego, aby zapobiec powstawaniu zimnych lutów.

Jaki topnik do lutowania THT?

Jako topnik do lutowania  THT ale także i SMD, zwykle stosuje się zwyczajną kalafonię z izopropanolem. Na rynku coraz częściej jednak występują dedykowane topniki różnych producentów.

Na czym polega proces lutowania?

Lutowanie to proces łączenia dwóch metali za pomocą specjalnego stopu metali, który topi się w temperaturze niższej niż temperatura topnienia lutowanych metali. Lutowanie można wykonujemy za pomocą lutownicy lub pasty lutowniczej.

Czym lutować elektronikę?

Do lutowania elektroniki używa się specjalnego rodzaju spoiwa wytrzymałego na wysokie temperatury i jest nim zwykle cyna pozbawiona ołowiu. Lutowanie polega na łączeniu ze sobą dwóch elementów przez nakładanie spoiwa i nagrzewanie go do bardzo wysokiej temperatury.Precyzyjne lutowanie elektroniki jest bardzo ważne, ponieważ pozwala ono na dokładne połączenie ze sobą elementów w sposób, który jest trwały i wytrzymały. Lutowanie elektroniki można wykonywać samodzielnie lub zlecić to specjalistom.

Prawidłowa temperatura lutowania elektroniki

Zastanawiasz się, jaka powinna być temperatura lutowania elektroniki? Warto wiedzieć, że popularne lutownice dostępne w markecie, występują mocach od 25W -50W, co w zupełności wystarcza do lutowania popularnych elementów. Oferują one temperaturę około 300°C-350°C, co zwykle wystarcza do najpopularniejszych zastosowań. Dostępne na rynku zaawansowane stacje lutownicze oferują regulację temperatury i dzięki temu można precyzyjnie ustawić temperaturę lutowania. Dla lutowania elektroniki, w tym np. montażu przewlekanego THT stosuje się znacznie niższe temperatury, które przeważnie nie przekraczają 250°C.

Etapy lutowania elektroniki

Lutowanie elektroniki w domu jest także możliwe.
1. Do lutowania elektroniki potrzebujesz:
- lutownicy;
- spoiwa;
- topnika(pasta lutownicza lub kalafonia);
- papier ścierny.

2. Oczyść elementy, które będziesz lutować. Użyj papieru ściernego, aby usunąć warstwę ochronną z powierzchni elementów. Następnie użyj topnika, aby rozpuścić resztki zanieczyszczeń.

3. Przygotuj lutownicę. Podgrzej głowicę lutownicy do momentu, aż stanie się gorąca. Następnie przykładamy lutownicę do elementu, który chcemy lutować.

4. Dodaj stop metali do łączenia. Stop metali jest substancją, która łączy elementy podczas lutowania. Możesz dodać go za pomocą lutownicy lub pasty lutowniczej.

5. Podgrzej elementy do momentu, aż stop metalu topnieje i łączy elementy.

6. Usuń nadmiar stopu metalu i ostudź połączone elementy.

7. Po zakończeniu lutowania należy oczyścić pole lutowania, a następnie poddać je działaniu łuku elektrycznego, aby zapobiec powstawaniu zimnych lutów.

8. Sprawdź połączenie, aby upewnić się, że jest ono szczelne i trwałe

// Nasi inżynierowie są do Twojej dyspozycji

POTRZEBUJESZ WSPARCIA dla swojego projektu?

Prześlij nam pliki do wyceny Twojego projektu.