Dane kontaktowe

Adres:

Młyńska 27, 22-400 Zamość, Poland

Specjalizujemy się w kontraktowej produkcji najwyższej jakości urządzeń elektronicznych i fotonicznych oraz produkcji niestandardowych wiązek kablowych. Oferujemy najwyższe standardy produkcji w Polsce, od prototypownia, outsourcingu produkcji, po usługi profesjonalnego montażu maszyn i elektroniki.

 
Perspectiva Solutions cable harness manufacturing - produkcja wiązek kablowych
// Polski producent wiązek elektrycznych

Twój partner w produkcji wiązek kablowych

Jednym z głównych obszarów działalności naszej firmy jest produkcja wiązek elektrycznych. Dostarczamy rozwiązania nie tylko standardowe, ale także wiązki kablowe specjalnego przeznaczenia. Od wielu lat nasze rozwiązania w produkcji wiązek elektrycznych cieszą się uznaniem wśród naszych klientów. Jesteśmy w stanie wykonać praktycznie każdy rodzaj okablowania, jaki możesz potrzebować.

Produkowane przez nas wiązki elektryczne z powodzeniem znajdują zastosowanie głównie w sektorze elektroniki profesjonalnej, automatyce przemysłowej, maszynach przemysłowych, przemyśle motoryzacyjnym, chemicznym, medycznym i farmaceutycznym oraz także w sektorze kosmicznym.

Nasza firma jest uznanym producentem niestandardowych elektrycznych wiązek kablowych, specjalizujemy się w małych i średnich partiach produkcyjnych przewodów dla wielu branż oraz produkcji długich serii.

W formularzu poinformuj nas o wymaganych terminach realizacji Twojego projektu i zapotrzebowaniu!

// Od prototypu po produkcję seryjną

Branże dla których produkujemy wiązki kablowe

Jesteśmy producentem elektrycznych wiązek kablowych stosowanych przez wiele branż przemysłu, zarówno w Polsce jak i Europie. Współpracując z nami, masz pewność, że niezależnie od warunków pracy oraz wymogów stawianych przez specyficzne branże, nasze wiązki elektryczne spełnią Twoje oczekiwania. Nasi inżynierzy mają doświadczenie w projektowaniu i produkcji niezawodnych wiązek elektrycznych pracujących w próżni, a nasze wiązki kablowe już teraz pozwalają przetestować satelity przed ich wyniesieniem na orbitę okołoziemską.

// Produkcja wiązek kablowych

Jakie mamy doświadczenie
z produkcją i montażem wiązek kablowych?

Każdy rodzaj pojazdu, statku lub jachtu, urządzenia lub maszyny, aby działać poprawnie wymagają zaprojektowania dedykowanego okablowania gwarantującego prawidłową pracę. W obecnych czasach, gdzie technika rozwija się w zawrotnym tempie, trudno sobie wyobrazić urządzenia pozbawione sygnałów sterowania oraz zasilania przez wiązki kablowe.

Nasi klienci zamawiali projektowanie i wytwarzanie dedykowanych wiązek elektrycznych w szczególności w takich gałęziach przemysłu jak:

Automatyka przemysłowa 40%
Przemysł samochodowy 20%
Profesjonalna elktronika 10%
Sektor kosmiczny 10%
Maszyny 10%
Przemysł farmaceutyczny i medyczny 5%
Przemysł chemiczny 5%
Electronics contract manufacturing in EU - Polski producent elektroniki
// Polski producent wiązek elektrycznych

Poznaj nasze produkty

Produkcja wiązek elektrycznych to nasza specjalność! Jesteśmy producentem wiązek kablowych standardowych oraz specjalnego przeznaczenia. Posiadasz projekt wiązki elektrycznej do swojego urządzenia? Napisz do nas !

// Produkcja wiązek elektrycznych na zamówienie

Posiadamy kompetencje i doświadczenie w tworzeniu okablowania pracującego w próżni

W naszym procesie produkcyjnym zawsze uwzględniamy szerokie spektrum użyteczności komponentów różnego rodzaju. Celem jest spełnienie specyfikacji technicznej projektu i wymagań ekonomicznych naszego klienta.

// Jakość wiązek elektrycznych

Najwyższe standardy wtyczek i złączy stosowanych w wiązkach kablowych

Jesteśmy europejskim producentem okablowania elektrycznego dla przemysłu

Nasza polityka jakości pozwala nam zachować najwyższe standardy i zminimalizować czas potrzebny klientowi na realizację projektu.

Głównym celem naszej firmy jest dostarczanie towaru zawsze zgodnego ze specyfikacją klienta. Z tego powodu jako jedni z nielicznych na rynku producentów wiązek przeprowadzamy 100% kontrolę jakości produktu przed dopuszczeniem go do dostawy.

Korzystamy m.in. komponenty takich firm jak: ITT Cannon, Conec, Amphenol, TE Connectivity, Raychem i inne.

Perspectiva Solutions cable manufacturing - produkcja wiązek kablowych
// Razem zbudujmy Twój biznes

Outsourcing produkcji to optymalne rozwiązanie dla skalowania firmy

// Biuro obsługi Perspectiva Solutions

Nasz zespół doświadczonych specjalistów
jest zawsze gotowy do wsparcia Twojego projektu

01

Nasz zespół oferuje oferuje wsparcie techniczne dla naszych partnerów. Poinformuj nas o swoich pomysłach i terminach realizacji. Twój projekt biznesowy rozwinie się razem z nami.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU
01

Dla Partnerów

Dla Partnerów
02

Nasz zespół oferuje oferuje wsparcie techniczne dla naszych klientów. Poinformuj nas o swoich pomysłach i terminach realizacji. Zrealizowany z nami projekt przyniesie Ci nowe perspektywy.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU
02

Dla Klientów

Dla Klientów
03

Wspieramy startupy na każdym etapie realizacji projektu. Poinformuj nas o swoich pomysłach i terminach realizacji. Nasz zespół wesprze Cię w aspektach inżynieryjnych.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU
03

Dla Startupów

Dla Startupów
// Polski producent wiązek elektrycznych

Potrzebujesz szybkiej produkcji
wiązki kablowej?

W naszej ofercie można znaleźć także popularne typy wiązek elektrycznych, szeroko stosowane w różnych gałęziach przemysłu. Standardowe wiązki kablowe jesteśmy w stanie wyprodukować i dostarczyć w ekspresowym tempie.

Twoja produkcja stanęła,  potrzebujesz okablowania ale Twój kontrahent nie jest w stanie dostarczyć wiązki na czas?

Napisz do nas! Przygotujemy wycenę według projektu wybranej wiązki kablowej i poinformujemy o terminach realizacji.

LUB ZADZWOŃ

(+48) 730 709 490

Wiązka sygnałowa
Wiązka sygnałowa
Produkcja na zamówienie
Wiązka zasilania
Wiązka zasilania
Produkcja na zamówienie
Wiązka kablowa CAN
Wiązka kablowa CAN
Dla motoryzacji. Produkcja na zamówienie
Wiązka kablowa ze złączami AMP
Wiązka kablowa ze złączami AMP
Produkcja na zamówienie
Wiązka kablowa
Wiązka kablowa
ze złączami Junior Timer i Harting. Produkcja na zamówienie
Wiązka ze złączami M12 i Molex
Wiązka ze złączami M12 i Molex
Produkcja na zamówienie
Wiązka czujnika
Wiązka czujnika
Produkcja na zamówienie
Wiązka kablowa ze złączem M-23
Wiązka kablowa ze złączem M-23
(hybrydowa) Produkcja na zamówienie

// Nasi inżynierowie są do Twojej dyspozycji

POTRZEBUJESZ WSPARCIA TECHNICZNEGO?

Prześlij nam swoje pliki projektowe, korzystając z formularza kontaktowego.

// blog o wiązkach kablowych

Przeczytaj ostatnie artykuły o wiązkach elektrycznych

Wiązki elektryczne Produkcja kontraktowa
Niezawodność wiązki kablowej w elektromobilności- ładowarki do samochodów elektrycznych

Niezawodność wiązki kablowej dla ładowarki do samochodów elektrycznych

Wiązki elektryczne to nieodłączna część urządzeń, które znacznie usprawniają codzienne życie. Znajdują się one praktycznie w każdym sprzędzie działającym na prąd. Ich powszechne zastosowanie sprawia, że liczba firm zajmujących się ich produkcją stale rośnie. Elektromobilność to jedna z najbardziej rozwojowych gałęzi polskiej i światowej gospodarki. Dziś sektor ten obejmuje nie tylko produkcję elektrycznych pojazdów, ale […]

Produkcja kontraktowa rozdzielnice i szafy sterownicze Wiązki elektryczne
Jak działa serwomechanizm w automatyce przemysłowej

Jak działa serwomechanizm w automatyce przemysłowej

Serwomechanizm to element który nierozerwalnie wiąże się z pojęciem automatyki przemysłowej, wszędzie tam gdzie musi być zachowana precyzja i powtarzalność. Najczęstszym zastosowaniem serwomechanizmów w automatyce przemysłowej jest sterowanie położeniem elementów maszyny(np. głowicy), regulacja prędkości obrotowej wirników, kontrola naprężeń i siły nacisku czy utrzymywanie stałego momentu obrotowego. Wróćmy jednak do podstaw i zdefiniujmy zagadnienia związane z […]

Wiązki elektryczne
Contract production of wiring harness - wiązki elektryczne

Jak powstaje wiązka elektryczna?

Wiązka elektryczna to skomplikowanych połączeń, zestaw przewodów, kabli, złączy, zacisków i innych elementów elektrycznych, pozwalających przesyłać prąd elektryczny lub sygnały informacyjne. Wszystkie te elementy zostają połączone razem już na etapie procesu projektowania wiązki elektrycznej, który uwzględnia warunki pracy i jej zastosowane. Wiązki elektryczne mają szerokie zastosowanie, mogą być stosowane w różnych branżach i dziedzinach, takich […]

Wiązki elektryczne
Prototyping of machine wiring harness - prototypowanie wiązek do maszyn

Prototypownie wiązek kablowych maszyn

Zastanawiasz się, jak ważne są wiązki elektryczne przy projektowaniu prototypu dla maszyn? Współczesne urządzenia posiadają jednostkę centralną sterującą systemem (ECU – Electronic Control Unit), czasem występuje ona w postaci sterownika lub specjalistycznego procesora. Wiązka kablowa umożliwia komunikację pomiędzy jednostką centralną, a elementami całego systemu (np. silniki, zawory, wyświetlacze, siłowniki). Jak zatem wygląda prototypowanie okablowania do […]

Wiązki elektryczne
Contract production of wiring harness - wiązki elektryczne

Wiązka kablowa na zamówienie: projektowanie pod klienta

Dlaczego niezawodny projekt wiązki elektrycznej jest tak istotny? Jednym z najważniejszych ikluczowych elementów automatyki do maszyn są wiązki elektryczne i całe przewody kablowe, któresą niezbędne do funkcjonowania urządzenia. Oprócz zasilania maszyny są one bardzo pomocne naprzykład, kiedy dojdzie do uszkodzenia lub awarii którejkolwiek z części. Wiązki przewodówelektrycznych wysyłają wtedy sygnał informujący o usterce, dzięki czemu […]

Wiązki elektryczne
Wiring harness contract production - wiązki elektryczne

Jak prawidłowo dobrać wiązkę elektryczną?

We współczesnym świecie automatyzacja i różnego rodzaju urządzenia elektryczne sąstosowane na szeroką skalę, na przykład w zakładach produkcyjnych. Jednak do prawidłowego iskutecznego działania takich urządzeń, konieczne jest zastosowanie wysokiej jakości przewodówelektrycznych i odpowiednich wiązek, aby przesył sygnałów oraz energii umożliwiającej działanieodbiorników elektrycznych funkcjonował poprawnie. Odpowiedni wybór gwarantuje trwałe iżywotne działanie systemów, dzięki czemu można zminimalizować […]

// Baza wiedzy o wiązkach elektrycznych

Zapoznaj się z popularnymi pytaniami
o wiązki elektryczne

Jak dobrać złącza w wiązce przewodów?

Rozmiar przewodu jest ważny przy wyborze wiązek przewodów, zwłaszcza w zastosowaniach, w których istnieje ryzyko, że wymagany prąd znamionowy jest bliski wartości maksymalnej projektowanej wiązki przewodów.

Jaka jest różnica między przewodami a kablami?

Różnica między przewodami a kablami zwykle nie jest jednoznaczna i jest używana zamiennie.
Zarówno kable, jak i przewody mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak miedź czy aluminium. Mogą mieć również różną grubość i długość.
Główną różnicą, którą można wziąć pod uwagę, jest cel i izolacja.

Kable elektryczne muszą być zawsze odpowiednio izolowane, ponieważ są używane na zewnątrz, m.in. umieszcza się je w ziemi lub wodzie. Zwykle izolacja jest plastikowa lub gumowa i służy do zapobiegania porażeniom elektrycznym i pożarom.
Dodatkowo kabel elektryczny ma zwykle grupę przewodników

Przewód elektryczny może mieć izolację, ale zwykle nie. Zwykle przewód elektryczny z izolacją przystosowany jest do dość niskich napięć, max. 6kV. Przewody elektryczne są używane w pomieszczeniach.

Jakie są składniki kabla?

Kable elektryczne składają się z przewodnika wykonanego z różnych materiałów, takich jak miedź czy aluminium.

Kable składają się z kilku elementów: żył, izolacji, płaszcza ochronnego.

Jak testowane są kable?

Kable muszą przejść rygorystyczne testy, aby zapewnić bezpieczeństwo. Testowanie kabli elektrycznych sprawdza, czy kable mogą wytrzymać duże obciążenie elektryczne.

Czym są opaski kablowe?

Opaski kablowe są niezbędne w projektowaniu każdej dobrej wiązki kablowej. Opaski kablowe to małe elastyczne paski z tworzywa sztucznego. Służą do wiązania i zabezpieczania przewodów i kabli.

Na czym polega produkcja wiązek elektrycznych?

Produkcja wiązek elektrycznych składa się z kilku etapów. Po przeanalizowaniu projektu przez nasz dział techniczny następuje etap produkcji wiązek kablowych:

  1. Cięcie i odizolowywanie przewodów
  2. Zagniatanie lub lutowanie terminali
  3. Testowanie międzyoperacyjne
  4. Taśmowanie (jeśli występuje) lub wiązanie opaskami
  5. Znakowanie - proces nadruku
  6. Kontrola jakości końcowej
Czy polski producent wiązek to dobry wybór?

Oczywiście, postawienie na polskiego producenta wiązek elektrycznych to może być dobry sposób na outsourcing produkcji. Jest jednak konieczne, aby szukając rozwiązań kontraktowych postawić na sprawdzonego solidnego producenta.
Zwykle, polski producent wiązek elektrycznych oferuje wysokiej jakości materiały, które są zgodne z normami bezpieczeństwa i podlegają surowym testom jakości. Kwestia jakości wiązek elektrycznych nie może być lekceważona i powinna być na bieżąco monitorowana. Należy upewnić się, że firma stosuje rygorystyczne procedury kontroli jakości, a każda wiązka jest bezpieczna i wytrzymała.

Kolejną kwestią jest czas dostarczenia gotowej wiązki elektrycznej. Zwykle korzystając z usług producenta zagranicznego, należy liczyć się z długim czasem oczekiwania. Warto dodać, że sprawna logistyka to wartość dodana, która jest jednym z najsilniejszych elementów konkurencyjności. Dlatego polski producent wiązek elektrycznych już na starcie ma znaczącą przewagę nad producentem np. azjatyckim. Dodatkowo, koszty transportu, które należy wliczyć w koszt zakupu produktu powinny być kalkulowane przez dział zamówień. Przedsiębiorcy biorąc pod uwagę import z Azji powinni mieć na uwadze, że droga jaką muszą pokonać ich towary to nie tylko transport z punktu A do punktu B. Oprócz samej podróży to również obsługa celna i opłaty dodatkowe nakładane na firmy w przypadku transgranicznej działalności logistycznej.
Na pytanie, czy polski producent wiązek elektrycznych to dobry wybór? Odpowiedź brzmi tak, jeśli zależy nam nie tylko na jak najniższej cenie, lecz na szybkiej realizacji i sprawdzonym elastycznym dostawcy.

Co to jest złącze wiązki przewodów?

Złącza to elementy elektromechaniczne służące do zabezpieczenia ciągłego sygnału elektronicznego między wiązką przewodów a źródłem zasilania lub obwodem. Złącza składają się z obudowy oraz wtyków męskich i żeńskich, które można ze sobą łączyć w celu przesyłania sygnału elektronicznego.

Dlaczego kable mają płeć?

Aby podłączyć okablowanie, każda wiązka przewodów kończy się złączem męskim lub żeńskim. Płeć służy do dopasowania konfiguracji liczby i rozmiaru pinów. Styki złącza „męskiego” są zamknięte (często wystają), a złącze „żeńskie” jest przeznaczone do przyjmowania tych styków.

Jak sprawdzić, czy gniazdo jest męskie czy żeńskie?

Często oznaczenie wtyczki zakończonej pinami określane jest jako „męskie”, a gniazdo jest używane dla złączy „żeńskich”.

Co to jest wiązka przewodów o dużej wytrzymałości?

Wiązki kablowe o dużej wytrzymałości są używane do zasilania dużych, ciężkich maszyn lub sprzętu, gdzie specyfikacje techniczne wymagają użycia wiązek kablowych najwyższej jakości. Różne typy i rozmiary dobierane są w zależności od aktualnego zastosowania, napięcia, częstotliwości lub temperatury na jaką będą narażone.

Co to jest przewodnictwo elektryczne?

Przewodnictwo to miara, za pomocą której energia elektryczna w postaci ładunku elektrycznego lub ciepła może przejść przez materiał.
Dostępne materiały można podzielić według przewodności i podzielić na: izolatory, półprzewodniki i metale.

Zastosowanie wiązek przewodów ma niską impedancję, aby zmniejszyć straty mocy spowodowane rezystancją i przesłuchami, ale nie na tyle, aby spowodować nadmierne tłumienie lub zniekształcenie sygnału.

Wiązka elektryczna do przyczepki - Czy mamy w ofercie?

Wiązka elektryczna do przyczepki to temat dość popularny dla osób posiadających hak w samochodzie. Częste pytanie "Jak podłączyć wiązkę haka" także kierowane jest do naszej firmy. Branża motoryzacyjna nie jest nam obca, a nasi inżynierowie opracowują dedykowane rozwiązania.