Contact details

Our Address:

Młyńska 27, 22-400 Zamość, Poland

Our Mailbox:

info@perspectivasolutions.com

Our Phone:

(+48) 730 709 490

Our company specializes in contract production of the highest quality electronic and photonic devices and the production of custom cable harnesses. We offer the highest production standards in Poland, from prototyping, production outsourcing, to professional machine and electronics assembly services.

 
Perspectiva Solutions cable harness manufacturing - produkcja wiązek kablowych
// Polski producent wiązek elektrycznych

Twój partner w produkcji wiązek kablowych

Jednym z głównych obszarów działalności naszej firmy jest produkcja wiązek elektrycznych. Dostarczamy rozwiązania nie tylko standardowe, ale także wiązki kablowe specjalnego przeznaczenia. Od wielu lat nasze rozwiązania w produkcji wiązek elektrycznych cieszą się uznaniem wśród naszych klientów. Jesteśmy w stanie wykonać praktycznie każdy rodzaj okablowania, jaki możesz potrzebować.

Produkowane przez nas wiązki elektryczne z powodzeniem znajdują zastosowanie głównie w sektorze elektroniki profesjonalnej, automatyce przemysłowej, maszynach przemysłowych, przemyśle motoryzacyjnym, chemicznym, medycznym i farmaceutycznym oraz także w sektorze kosmicznym.

Nasza firma jest uznanym producentem niestandardowych elektrycznych wiązek kablowych, specjalizujemy się w małych i średnich partiach produkcyjnych przewodów dla wielu branż oraz produkcji długich serii.

W formularzu poinformuj nas o wymaganych terminach realizacji Twojego projektu i zapotrzebowaniu!

// Od prototypu po produkcję seryjną

Branże dla których produkujemy wiązki kablowe

Jesteśmy producentem elektrycznych wiązek kablowych stosowanych przez wiele branż przemysłu, zarówno w Polsce jak i Europie. Współpracując z nami, masz pewność, że niezależnie od warunków pracy oraz wymogów stawianych przez specyficzne branże, nasze wiązki elektryczne spełnią Twoje oczekiwania. Nasi inżynierzy mają doświadczenie w projektowaniu i produkcji niezawodnych wiązek elektrycznych pracujących w próżni, a nasze wiązki kablowe już teraz pozwalają przetestować satelity przed ich wyniesieniem na orbitę okołoziemską.

// Perspectiva Solutions

Jakie mamy doświadczenie
z produkcją i montażem wiązek kablowych?

Każdy rodzaj pojazdu, statku lub jachtu, urządzenia lub maszyny, aby działać poprawnie wymagają zaprojektowania dedykowanego okablowania gwarantującego prawidłową pracę. W obecnych czasach, gdzie technika rozwija się w zawrotnym tempie, trudno sobie wyobrazić urządzenia pozbawione sygnałów sterowania oraz zasilania przez wiązki kablowe.

Nasi klienci zamawiali projektowanie i wytwarzanie dedykowanych wiązek elektrycznych w szczególności w takich gałęziach przemysłu jak:

Automatyka przemysłowa 40%
Przemysł samochodowy 20%
Profesjonalna elktronika 10%
Sektor kosmiczny 10%
Maszyny 10%
Przemysł farmaceutyczny i medyczny 5%
Przemysł chemiczny 5%
Electronics contract manufacturing in EU - Polski producent elektroniki
// Produkcja wiązek elektrycznych na zamówienie

Posiadamy kompetencje i doświadczenie w okablowaniu pracującym w próżni

W naszym procesie produkcyjnym zawsze uwzględniamy szerokie spektrum użyteczności komponentów różnego rodzaju. Celem jest spełnienie specyfikacji technicznej projektu i wymagań ekonomicznych naszego klienta.

// Jakość wiązek elektrycznych

Najwyższe standardy wtyczek i złączy stosowanych w wiązkach kablowych

Jesteśmy europejskim producentem okablowania elektrycznego dla przemysłu

Nasza polityka jakości pozwala nam zachować najwyższe standardy i zminimalizować czas potrzebny klientowi na realizację projektu.

Głównym celem naszej firmy jest dostarczanie towaru zawsze zgodnego ze specyfikacją klienta. Z tego powodu jako jedni z nielicznych na rynku producentów wiązek przeprowadzamy 100% kontrolę jakości produktu przed dopuszczeniem go do dostawy.

Korzystamy m.in. komponenty takich firm jak: ITT Cannon, Conec, Amphenol, TE Connectivity, Raychem i inne.

Perspectiva Solutions cable manufacturing - produkcja wiązek kablowych
// Razem zbudujmy Twój biznes

Outsourcing to optymalne rozwiązanie dla skalowania firmy

// Biuro obsługi Perspectiva Solutions

Nasz zespół doświadczonych specjalistów
jest zawsze gotowy do wsparcia Twojego projektu

01

Nasz zespół oferuje oferuje wsparcie techniczne dla naszych partnerów. Poinformuj nas o swoich pomysłach i terminach realizacji. Twój projekt biznesowy rozwinie się razem z nami.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU
01

Dla Partnerów

Dla Partnerów
02

Nasz zespół oferuje oferuje wsparcie techniczne dla naszych klientów. Poinformuj nas o swoich pomysłach i terminach realizacji. Zrealizowany z nami projekt przyniesie Ci nowe perspektywy.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU
02

Dla Klientów

Dla Klientów
03

Wspieramy startupy na każdym etapie realizacji projektu. Poinformuj nas o swoich pomysłach i terminach realizacji. Nasz zespół wesprze Cię w aspektach inżynieryjnych.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU
03

Dla Startupów

Dla Startupów

// Nasi inżynierowie są do Twojej dyspozycji

POTRZEBUJESZ WSPARCIA TECHNICZNEGO?

Prześlij nam swoje pliki projektowe, korzystając z formularza kontaktowego.

// blog o wiązkach kablowych

Przeczytaj ostatnie artykuły o wiązkach elektrycznych

Wiązki elektryczne
Contract production of wiring harness - wiązki elektryczne

Jak powstaje wiązka elektryczna?

Proces wytwarzania wiązek elektrycznych: Cięcie i odizolowywanie przewodów pierwszą czynnością podczas wykonywania wiązekelektrycznych jest cięcie i odizolowywanie. Wiązka cięta jest zgodnie z zapotrzebowaniem nadługość planowanego przewodu oraz z uwzględnieniem tolerancji długości gotowegoproduktu. Przy zamówieniu klient określa tolerancję długości przewodu, który uwzględniamyprzy wymiarze końcowym. Poza kablami i wiązkami cięte są także izolacje termokurczliwe,peszle, gładkie rurki osłonowe […]

Wiązki elektryczne
Prototyping of machine wiring harness - prototypowanie wiązek do maszyn

Prototypownie wiązek kablowych maszyn

Zastanawiasz się, jak ważne są wiązki elektryczne przy projektowaniu prototypu dla maszyn? Współczesne urządzenia posiadają jednostkę centralną sterującą systemem (ECU -Electronic Control Unit), czasem występuje ona w postaci sterownika lub specjalistycznego procesora. Wiązka kablowa umożliwia komunikację pomiędzy jednostką centralną, a elementami całego systemu (np. silniki, zawory, wyświetlacze, siłowniki). Jak zatem wygląda prototypowanie okablowania do urządzeń?Na […]

Wiązki elektryczne
Contract production of wiring harness - wiązki elektryczne

Wiązka kablowa na zamówienie: projektowanie dla klienta

Dlaczego niezawodny projekt wiązki elektrycznej jest tak istotny? Jednym z najważniejszych ikluczowych elementów automatyki do maszyn są wiązki elektryczne i całe przewody kablowe, któresą niezbędne do funkcjonowania urządzenia. Oprócz zasilania maszyny są one bardzo pomocne naprzykład, kiedy dojdzie do uszkodzenia lub awarii którejkolwiek z części. Wiązki przewodówelektrycznych wysyłają wtedy sygnał informujący o usterce, dzięki czemu […]

// Baza wiedzy o wiązkach elektrycznych

Zapoznaj się z popularnymi pytaniami
o wiązki elektryczne

Jak dobrać złącza w wiązce przewodów?

Rozmiar przewodu jest ważny przy wyborze wiązek przewodów, zwłaszcza w zastosowaniach, w których istnieje ryzyko, że wymagany prąd znamionowy jest bliski wartości maksymalnej projektowanej wiązki przewodów.

It is worth remembering that the thicker the electric wire, the greater the mechanical strength, which is also an important factor in the selection of electrical harnesses.

Jaka jest różnica między przewodami a kablami?

Różnica między przewodami a kablami zwykle nie jest jednoznaczna i jest używana zamiennie.
Zarówno kable, jak i przewody mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak miedź czy aluminium. Mogą mieć również różną grubość i długość.
Główną różnicą, którą można wziąć pod uwagę, jest cel i izolacja.

Kable elektryczne muszą być zawsze odpowiednio izolowane, ponieważ są używane na zewnątrz, m.in. umieszcza się je w ziemi lub wodzie. Zwykle izolacja jest plastikowa lub gumowa i służy do zapobiegania porażeniom elektrycznym i pożarom.
Dodatkowo kabel elektryczny ma zwykle grupę przewodników

Przewód elektryczny może mieć izolację, ale zwykle nie. Zwykle przewód elektryczny z izolacją przystosowany jest do dość niskich napięć, max. 6kV. Przewody elektryczne są używane w pomieszczeniach.

Jakie są składniki kabla?

Kable elektryczne składają się z przewodnika wykonanego z różnych materiałów, takich jak miedź czy aluminium.

Kable składają się z kilku elementów: żył, izolacji, płaszcza ochronnego.

Jak testowane są kable?

Kable muszą przejść rygorystyczne testy, aby zapewnić bezpieczeństwo. Testowanie kabli elektrycznych sprawdza, czy kable mogą wytrzymać duże obciążenie elektryczne.

Czym są opaski kablowe?

Opaski kablowe są niezbędne w projektowaniu każdej dobrej wiązki kablowej. Opaski kablowe to małe elastyczne paski z tworzywa sztucznego. Służą do wiązania i zabezpieczania przewodów i kabli.

Co to jest złącze wiązki przewodów?

Złącza to elementy elektromechaniczne służące do zabezpieczenia ciągłego sygnału elektronicznego między wiązką przewodów a źródłem zasilania lub obwodem. Złącza składają się z obudowy oraz wtyków męskich i żeńskich, które można ze sobą łączyć w celu przesyłania sygnału elektronicznego.

Dlaczego kable mają płeć?

Aby podłączyć okablowanie, każda wiązka przewodów kończy się złączem męskim lub żeńskim. Płeć służy do dopasowania konfiguracji liczby i rozmiaru pinów. Styki złącza „męskiego” są zamknięte (często wystają), a złącze „żeńskie” jest przeznaczone do przyjmowania tych styków.

Jak sprawdzić, czy gniazdo jest męskie czy żeńskie?

Często oznaczenie wtyczki zakończonej pinami określane jest jako „męskie”, a gniazdo jest używane dla złączy „żeńskich”.

Co to jest wiązka przewodów o dużej wytrzymałości?

Wiązki kablowe o dużej wytrzymałości są używane do zasilania dużych, ciężkich maszyn lub sprzętu, gdzie specyfikacje techniczne wymagają użycia wiązek kablowych najwyższej jakości. Różne typy i rozmiary dobierane są w zależności od aktualnego zastosowania, napięcia, częstotliwości lub temperatury na jaką będą narażone.

Co to jest przewodnictwo elektryczne?

Przewodnictwo to miara, za pomocą której energia elektryczna w postaci ładunku elektrycznego lub ciepła może przejść przez materiał.
Dostępne materiały można podzielić według przewodności i podzielić na: izolatory, półprzewodniki i metale.

Zastosowanie wiązek przewodów ma niską impedancję, aby zmniejszyć straty mocy spowodowane rezystancją i przesłuchami, ale nie na tyle, aby spowodować nadmierne tłumienie lub zniekształcenie sygnału.