Dane kontaktowe

Adres:

Młyńska 27, 22-400 Zamość, Poland

Specjalizujemy się w kontraktowej produkcji najwyższej jakości urządzeń elektronicznych i fotonicznych oraz produkcji niestandardowych wiązek kablowych. Oferujemy najwyższe standardy produkcji w Polsce, od prototypownia, outsourcingu produkcji, po usługi profesjonalnego montażu maszyn i elektroniki.

 
Aktualności

Krzysztof Jakubczak – profil autora bloga o innowacjach w technologii

Nazywam się Krzysztof Jakubczak. Jestem Prezesem Zarządu w firmie Perspectiva Solutions Sp. z o.o. Moją firmę zlokalizowałem w Polsce, by wspierać nowe projekty w zakresie produkcji kontraktowej.

Kilka słów wstępu

Jestem absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie (mgr inż.) oraz Politechniki Praskiej w Czechach (dr inż.). Wiedzę zdobywałem w bardzo różnych miejscach. Do najciekawszych zaliczam: Stanford University (USA), Laboratoire d’Optique Appliquée – LOA (France), Korean Advanced Institute of Science and Technology – KAIST (South Korea), Desy Synchrotron in Hamburg (Germany), Universidad de Salamanca (Spain), itd.

Specjalizuję się w wyrobach medycznych (tzw. sprzęt medyczny), systemach laserowych, optyce, technice podczerwieni, detekcji promieniowania optycznego, wtórnych źródłach promieniowania, litografii, systemach próżniowych, spektroskopii, przemyśle obronnym. Miałem okazję pracować jako inżynier badań i rozwoju oraz menedżer w optoelektronice i IT. Pracowałem w publicznych instytucjach B+R oraz w przemyśle. Współpracuję z LaserLab Europe, MIT Enterprise Forum Poland, Polskim Komitetem Normalizacyjnym, inwestorami i twórcami innowacyjnych technologii. Byłem również odpowiedzialny za ewaluację ponad 3000 projektów pod kątem ich potencjału komercyjnego. Pomogłem w utworzeniu ok. 15 startup’ów oraz w sprzedaży licencji z instytucji akademickich. Przede wszystkim jednak jestem pasjonatem nowych technologii. Z tego właśnie powodu dzielę się swoją wiedzą. Chciałbym, aby nowe firmy sprawiały że Świat, w którym żyjemy stawał się lepszy.

Możesz mnie spotkać w trakcie licznych eventów (głownie w Polsce), na których opowiadam o tym jak zbudować firmę w oparciu o innowacyjny pomysł. Zdecydowana większość tych wydarzeń jest darmowa, także gorąco zapraszam! Publikuję informacje o nich na Facebooku. Mam nadzieję, że przynajmniej niektórych z Was uda mi się spotkać osobiście. W międzyczasie zapraszam jednak do kontaktu w mediach społecznościowych.

Co mnie zmotywowało by pisać ten blog?

W pierwszej kolejności odwołam się do ogólnoświatowych statystyk: tylko około 5% projektów pomyślnie kończy się komercyjnie dostępnym produktem. To dość deprymujące… Powodów tak niskich szans na sukces jest wiele, ale znane są przyczyny takiego stanu rzeczy. W tym blogu będę omawiać niektóre z kluczowych aspektów, które należy wziąć pod uwagę tworząc kompleksową strategię, jak zbudować firmę na bazie projektu (w domyśle: innowacyjnego). Mam nadzieję, że moje doświadczenie pozwoli Wam uniknąć niektórych niewłaściwych kroków.

Dla kogo?

Ten blog jest przeznaczony dla każdego, kto chciałby zrealizować projekt mający na celu stworzenie innowacyjnych produktów. Może on być dobrym źródłem wiedzy dla działów B+R oraz strategii biznesu w firmach o ugruntowanej pozycji rynkowej. Domyślam się jednak, że pomoże on również startup’om – młodym firmom z młodymi ludźmi na pokładzie.

Uwagi końcowe

Piszę tego bloga z najlepszymi intencjami. Zdaję sobie sprawę, że moje rozważania mogą mieć wpływ na Wasze decyzje, jednakże nie mogę zagwarantować, że Wasza praca znajdzie pomyślny finał. Dlatego też, mam do Was prośbę: nie składajcie zastrzeżeń! 🙂 Angielskie motto w końcu brzmi: It’s OK to fail! 🙂

Styl prowadzenia bloga

Angielski to mój drugi język. Pomimo tego, postanowiłem, że mój blog będzie dwujęzyczny: polski i angielski. Mam nadzieję, że na takim podejściu skorzystają nie tylko moi rodacy, ale również ludzie z różnych części świata. Oczywiście będę dokładać starań, by zachować podstawy poprawności językowej. Niemniej, nie będę korzystać z pomocy edytora. Chciałbym bardziej położyć nacisk na zawartość. Jeżeli zatem napotkacie na pomyłki, literówki – cóż, przepraszam. Mam nadzieję, że nie będą one na tyle rozpraszające, abyście mogli utrzymać koncentrację na sednie przekazu. Dziękuję za zrozumienie.

W blogu, jak to w blogu, będę używać języka bez otoczki formalizmów. Mam nadzieję, że uda mi się dzięki temu zbudować z Wami, Drodzy Czytelnicy, lepszy kontakt i że nie będziecie zgłaszać obiekcji 🙂

Pozdrawiam!

Krzysztof

Author

Krzysztof Jakubczak

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *