Prelekcja – Sztuczna inteligencja w systemie automatycznej diagnostyki wiązki laserowej
Sztuczna inteligencja w diagnostyce wiązki laserowej? Tak, to nagrodzony system od Perspectiva Solutions. W dniach 19-23 września 2022 r. w Karpaczu odbędzie się Sympozjum Techniki Laserowej – STL2022. Już jutro na zaproszenie Komitetu Naukowego nasz CEO, Krzysztof Jakubczak oraz Daniel Mostowski wygłoszą prelekcję nt.:
Sztuczna inteligencja w systemie automatycznej diagnostyki wiązki laserowej
Wśród prelegentów będą także i nasi reprezentanci na których prezentację oczywiście serdecznie zapraszamy. Już w najbliższą środę o 12:15, w imieniu Perspectiva Solutions nasi prelegenci będą przedstawiać system do prewencyjnej diagnostyki laserów wspomagany przez sztuczną inteligencję. Sztuczna inteligencja w systemie automatycznej diagnostyki wiązki laserowej, to system Huaris, nagrodzony w konkursie Innovation Award na Laser World of Photonics w Monachium, 2022r.
System Huaris aktualnie dostępny jest w 3 wariantach:
Huaris One – profilometr wiązki laserowej
Jest to wysokiej klasy profilometr wiązki laserowej oparty na 1 megapikselowej kamerze. Huaris One, przeznaczony jest do diagnostyki laserowej oraz konserwacji prewencyjnej. Zastosowana innowacyjna technologia oparta o sztuczną inteligencję została doceniona przez Data Magazine z Wielkiej Brytanii.
Huaris Mobi One – mobilny system diagnostyki lasera
Jest to pierwszy na świecie mobilny profilometr wiązki laserowej, która do działania nie wymaga komputera PC. W pakiecie otrzymujecie Państwo profilometr wiązki laserowej Huaris One oraz tablet z dedykowaną aplikacją. Zaawansowana technologia diagnostyki laserowej oraz konserwacja prewencyjna, a wszystko to w mobilnej wersji.
AI-powered Huaris Cloud – system zdalnego zarządzania laserem
Huaris Cloud to pierwszy na świecie system chmurowy wykorzystujący uczenie maszynowe do automatyzacji diagnostyki wiązki laserowej. Chcesz zarządzać zdalnie laserem? Chcesz być informowany o parametrach pracy lasera oraz chcesz wiedzieć w jakim stanie jest laser? Sprawiliśmy, że lasery wreszcie można zarządzać zdalnie, dzięki systemowi AI-powered Huaris Cloud.
Huaris jest pierwszym na świecie wdrożonym rozwiązaniem do konserwacji prewencyjnej w systemach laserowych i jest chroniony patentem.
Program konferencji – Sympozjum Techniki Laserowej – STL2022
Komitet Naukowy w osobach:
- Zdzisław Jankiewicz – Wojskowa Akademia Techniczna
- Romuald Jóźwicki – Politechnika Warszawska
- Zygmunt Mucha – Politechnika Świętokrzyska
- Wiesław Woliński – Politechnika Warszawska
zaprasza serdecznie do udziału w XIII Sympozjum Techniki Laserowej, które odbędzie się w dniach 19-23 września 2022 r. w Karpaczu. Konferencja jest kolejną odsłoną renomowanego wydarzenia, które od 1984 r. ma na celu wymianę informacji i upowszechnianie wiedzy naukowo-technicznej z obszarów techniki laserowej i optoelektroniki. Każdego roku, w Sympozjum biorą udział wybitni przedstawiciele ze świata nauki oraz sektora prywatnego. Wśród prelegentów, pojawiają się przedstawiciele czołowych ośrodków akademickich, instytutów badawczych oraz szerokie grono wytwórców i użytkowników techniki laserowej.
Tematyka Sympozjum Techniki Laserowej – STL2022
Źródła laserowe
- Źródła laserowe w bliskiej i średniej podczerwieni
- Lasery piko- i femtosekundowe
- Lasery i wzmacniacze włóknowe
- Lasery półprzewodnikowe
- Lasery wielkich mocy i energii i ich zastosowania
- Nowe materiały i elementy techniki laserowej
Zastosowanie techniki laserowej
- Zastosowanie techniki laserowej w pomiarach, metrologii i nauce
- Militarne zastosowania techniki laserowej
- Zastosowania laserów w ochronie środowiska, detekcji śladowych substancji, itp.
- Zastosowania laserów w medycynie i inżynierii biomedycznej
- Zastosowania laserów w przemyśle, technologii i inżynierii materiałowej
- Zastosowania laserów w technologiach kwantowych